вівторок, 9 січня 2018 р.

План-конспект відкритого уроку з фізичної культури 5 клас



Зміст

1. Автор розробки: Чиж Вікторія Василівна
2. Навчальний заклад, посада: Варвинська ЗОШ І-ІІІ ст., Варвинської районної ради, Чернігівської області, вчитель фізичної культури
3. Клас: 5-А
4. Назва навчальної програми, автори програми:
Навчальна програма з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів 5 – 9 класи. Автори: Т.Ю. Круцевич,С.М. Дятленко,І.Х. Турчик, М.С. Кравченко, С.М.Чешейко, О.М.Лакіза, Д.В.Деменков (2017р.).
5. Тип уроку: Урок навчання та удосконалення набутих знань, вмінь і навичок.
6. Компетенції учнів на уроці:
Розвиток оздоровчої компетенції.
Інформаційні компетенції.
Навчально-пізнавальні компетенції.
Соціальні компетенції.

7.            Ціль уроку:
Навчальна.   
1. Нагадати учням про дотримання правил ТБ під час занять баскетболом.
2. Удосконалити навички з техніки ведення та передач м’яча вивченими способами.
3. Повторити виконання кидків м’яча у кошик, стоячи збоку від щита на відстані 3 м (хлопчики – однією рукою від плеча,
дівчатка – двома руками від грудей).
Оздоровча. 
4. Навчити учнів вправам ЛФК для покращення зору.
Розвивальна
5. Сприяти розвитку спритності, швидкісно-силових якостей, розвитку вестибулярного апарату, координації рухів, точності.
Виховна.
6. Виховувати в учнів морально-вольові якості:
організованість, взаємодопомогу, дружбу, впевненість у  власних силах, позитивне ставлення  до власного здоров’я.
8.    Обладнання уроку: Свисток, секундомір, 10 кеглів, гімнастичні лави, манишки, баскетбольні м’ячі (один на двох учнів), плакати, картки ЛФК і оздоровчої фізичної культури, гімнастична (шведська) стінка.

9. Дидактичні та методичні матеріали:
Плакати: 1. Техніка та тактика гри у баскетбол (2 аркуші А3 в кольоровому зображенні).
2. Методика навчання основ техніки баскетболу (додаток 5).
Картки із комплексами вправ ЛФК для покращення зору (додаток додається).

10. Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці:
11. Список використаної літератури:
1. Баскетбол./ А.І.Дубенчук, укладання. – Х.:Вид-во «Ранок», 2009. – 144 с. (Спортивні ігри в школі).
2. Фізичне виховання в школах України №3(39), 2012р.,с.14-16
                                                                    №2(62),2014 р.,с.8-11
                                                                    №3(63),2014р.,с.8-10,14-16
3. Теория и методика физического воспитания: Учеб. Пособие для студентов пед. ин-тов и пед. уч-щ Под ред. Б.М. Шина. – М.:
Просвещение, 1988 – 224 с. : ил.
12. Додатки (додаються)

*    *    *
План-конспект відкритого уроку з фізичної культури
для учнів 5-го класу на всеукраїнський конкурс
«Учитель року – 2018»
учителя фізичної культури Варвинської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
Варвинської ОТГ, Чернігівської області
Чиж Вікторії Василівни

  Тема:  Баскетбол. Удосконалення техніки ведення м’яча.
  Мета: Закріпити навички виконання ведення та передач м’яча.
            Продовжувати навчання учнів кидкам м’яча у кошик.
  Тип уроку: Комплексний. Урок повторення та удосконалення
                    набутих знань, вмінь і навичок.
  Дата проведення уроку: 15.12.2017 р.
  Час проведення:  2-й урок 9.25 – 10.10
 Завдання уроку: 
1.            Нагадати учням про дотримання правил ТБ під час занять баскетболом.
2. Удосконалити навички з техніки ведення м’яча  та  передач м’яча вивченими способами.
         3. Повторити виконання кидків м’яча у кошик, стоячи
         збоку від щита на відстані 3 м (хлопчики – однією рукою
         від плеча, дівчатка – двома руками від грудей).
    4. Навчити учнів вправам ЛФК для покращення зору.
5. Сприяти розвитку спритності, швидкісно-силових якостей, розвитку вестибулярного апарату, координації рухів, точності.
    6. Виховувати в учнів морально-вольові якості:
         організованість, взаємодопомогу, дружбу,
         впевненість у власних силах, позитивне ставлення до
         власного здоров’я.
Місце проведення: Спортивний зал.
Обладнання та інвентар: Свисток, секундомір, 6-10 кеглів,
        гімнастичні лави, манишки, баскетбольні м’ячі
        (один на двох учнів), плакати, картки ЛФК і оздоровчої
        фізичної культури, гімнастична (шведська) стінка.
Хід уроку
Зміст уроку
Дозу-
вання
Організаційно-методичні вказівки
ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА УРОКУ    15 – 16   ХВИЛИН
1.                       Шикування, рапорт
  чергового, повідомлення завдань
  уроку.
1 хв
Звернути увагу на охайність учнів.
2.                       Нагадати учням правила
 ТБ під час занять баскетболом.
  Запитання про самопочуття.
До 1 хв
Повторити, дати відповіді на поточні запитання.
3.                       Вимір ЧСС за 6 сек.     
До 1 хв
(72-82 уд/хв.)
4.                       Стройові вправи на
 місці:
   - повороти: "Налі-во!",
   "Напра-во!",  " Кру-гом !"
30 с
Чітке виконання команд, правильна постава.
Фронтальний метод.
  5. Стройові вправи в русі:
        - ходьба в обхід залу:
   а)на носках, руки на пояс;
   б)на п’ятках, руки в
     «замок» за голову;
   в)на внутрішній та
      зовнішній сторонах стоп,
     руки на поясі.
1хв 30 с







Потоковий метод. Дистанція – 2 кроки (або 1 м).
Дихання довільне, але без затримки.

  6. Різновиди бігу:
  - біг із закиданням гомілок
    назад;
  - приставним кроком правим і лівим
    боком вперед, руки на поясі;
  - звичайний біг.
1хв 30 с






Темп середній.
Потоковий метод. Дистанція – 2 кроки (або 1 м).
Бігти в колоні по одному. Темп повільний.
Не обганяти товаришів.
  7. Перехід на ходьбу з
     виконанням вправи на
     відновлення дихання:
  - підняти руки через сторони вгору –
    вдих, опустити –  видих. 
30 с


Темп повільний.
Звернути увагу на: вдих – через ніс, видих – через рот.
  8. Перешикування із
  колони по одному в колону
  по  два.
1 хв


Розведенням.
За командою учителя.
  9. Перевірити увагу учнів за
  допомогою рухливої гри: 
 «Слухай, дивись і виконуй».
1 хв
Виконувати рухи за учителем (хлопання в долоні і тупання ногами).
 10. Комплекс ЗРВ в парах без м’ячів.           
1.            В.п. – стійка ноги нарізно обличчям один до одного, взятися за пальці внизу.
1-            руки в сторони;
2-            руки вгору;
3-            руки в сторони; 
4-             в.п..   
2.            В.п. стійка ноги нарізно обличчям один до одного, руки вгору, кисті зчеплені.
1-4 перший розводить руки в
 сторони, а другий чинить
йому опір.
5-8         те саме навпаки.
3.            В п.- стійка ноги нарізно спиною один до одного, взятися  за пальці внизу.
     Те саме, що у вправі №1,
     виконати із в.п. - стоячи спинами
     один до одного.
4.            В.п. - стійка ноги нарізно спинами
один до одного, руки зчеплені за лікті.
         1-2 - два пружні нахили вліво;
3-4         - два пружні нахили вправо.
5.            В.п. - стійка ноги нарізно спинами один до одного, руки зчеплені за лікті.
        1-2-3 - повільно підняти партнера
         на спину майже до
        гризонтального положення;
         4 - в.п.;
         5-8 - те саме інший партнер.
6.            В.п. – 1-ші номери – стійка ноги нарізно, 2-гі – присісти
     перед першими, руки на коліна.
       1-8 - другі виконують стрибки на
        місці в присіді, а перші
        тримають праву руку на голові
        других номерів (ніби ведуть
        баскетбольний м’яч).
4 хв




6-8 р.






4-6 р.





6-8 р.




6-8 р.







 4 рази




По 8-10 стрибків
Фронтальний метод.
За показом учителя.
Темп середній.


Руки прямі.






Виконати із силою.





Руки прямі.




Нахили виконувати глибокі.




Піднімати обережно, щоб не перекинути партнера.




Стрибки виконувати в присіді на місці.
 11. Учні, які звільнені з уроку (після хвороби) та спеціальної медичної групи читають на стенді основи техніки баскетболу.  

(2-3 хв)

Див. Додаток 1.
Учні звертають
увагу на 6 основних пунктів, які виділені вишневим кольором.
 12. ЗРВ в парах з м’ячами.
 Із в.п. – стоячи спинами один до одного (на відстані кроку):
1)            передача м’яча з поворотом тулуба 1-й – вліво, 2-й - вправо (по колу).
2)            передача м’яча 1-й – двома руками над головою, 2-й – прийом м’яча двома руками знизу;
3)            передача м’яча «вісімкою» з поворотом тулуба вправо.

3 хв
За командою учителя.

По команді учителя змінити виконання вправ у іншу сторону.
ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ    25 – 26   ХВИЛИН
    Повторити технічний
    арсенал баскетболіста:
 1. Стійку баскетболіста:
     - висока; 
     - середня;
     - низька.
2-3 хв

Розповісти, показати.
Виправити помилки:
підказкою,
показом,
повторенням.
 2. Повторити передачі м’яча вивченими способами:
- двома руками від грудей;
- однією рукою від плеча;
- однією рукою з відскоком
  від підлоги;
- двома руками з відскоком
  від підлоги.

5 хв
Фронтальний метод.
Почергово дві шеренги.
У вихідному положенні м’яч утримують обома руками.
Виконати від грудей.
 3. Учні, які мають спеціальну медичну групу виконують вправи на поставу на гімнастичній  стінці.
(5-6 хв)
Див.  Додаток 2.
Самостійна робота учнів.
Взаємодопомога і страхування один одного.
4. Ведення м’яча:
    а) по прямій;















   б) в парах - через центр
   залу із використанням
   вивчених передач м’яча
   партнеру довести до кошика і
   виконати кожному по одному
   кидку в кошик. 
8-9 хв
Обвести навколо партнера та стати на своє місце.
Передати м’яч партнеру.
Техніка ведення м’яча: м’яч контролювати периферичним зором; не бити по м’ячу долонею, використовувати супроводжувальний рух кисті та
передпліччя; тулуб дещо нахилити
вперед.
М’яч повинен постійно
знаходитися збоку-попереду.
Використовувати всі вивчені передачі м’яча.
Кидати в кошик один раз.
Після кожного свистка всім підійти на одну крапку вперед. 
5.Вимір ЧСС за 6 сек.
30 с
(120-140 уд/хв)
Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом.
6.                                           Кидки м’яча в кошик, стоячи
збоку від щита на відстані 3 м:
-                                             хлопчики – однією рукою від плеча,
-                                             дівчатка – двома руками від грудей.
5 хв





В парах або на 8 кілець залу.
Виправити помилки: підказкою, показом, повторенням.
7.            Провести рухливу гру: «Хто більше
влучить?»    (2 рази)
3 хв


Учні змагаються між собою, кидаючи по 3 кидки кожен.
Відмітити учнів, які попали всі три рази у грі «Хто більше влучить».
8.            Учні сідають на гімнастичні лави.
10 с
Виконати на рахунок: «Раз, два, три».
9.            Вправи ЛФК для покращення зору
      (вправи ЛФК при міопії).
2хв 40 с
Див.  Додаток 3.
Виконання вправи, разом з учителем.
Розповісти учням актуальність використання вправи в зв’язку з напружуванням очей при роботі на комп’ютері.
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ    3   ХВИЛИНИ
1.            Вимір ЧСС за 6 сек. в положенні сидячи на гімнастичних лавах.
30 с
(82-100 уд/хв)
2.            Учні шикуються в шеренгу.
10 с
На бічній лінії розмітки.
За командою учителя.
3.            Підведення підсумків уроку.
До 1 хв
Підвести підсумок за удосконалення технічного
арсеналу баскетболіста.
Оцінити учнів. Похвалити тих, хто отримав «бонусні» бали. Дати поради відстаючим учням.
4.                       Домашнє завдання:
      Присідання та вправи ЛФК для покращення зору (з метою профілактики захворювань очей,
      таких наприклад, як міопія).  
10 с
Присідання 3х10 - 20 разів (залежно від медичної групи.   
Навчити вправам  ЛФК для покращення зору своїх батьків.
5.                       Учитель: «До побачення!»
Організований вихід учнів зі спортивного залу.
 10 с
У колоні по одному. Нагадати учням,
щоб забрали
свої речі.

        Найперше, що має зробити вчитель, - це розвинути в учня
          дух допитливості.
                                                                          Д.І. Менделєєв
  Додатки:
                                (Наочність)                              Додаток 1.

МЕТОДИКА  НАВЧАННЯ  ОСНОВ
ТЕХНІКИ  БАСКЕТБОЛУ

1.                                                         Як правильно тримати м’яч
      (пояснити, показати, виконати, виправити помилки)
Тримати м’яч слід обома руками з широко розчепіреними пальцями, що охоплюють його з усіх боків. Необхідно звернути увагу на те, що м’яч утримують подушечками пальців, він не має торкатися поверхні долонь. Великі пальці знаходяться на задній поверхні м’яча.

2.                                                         Ознайомлення з основною стійкою баскетболіста
положення, що дає можливість контролювати рівновагу.
Спочатку ноги слід поставити разом на лінії, потім зробити крок лівою в сторону на ширину плечей і прибрати ногу за лінію, носок розвернути зовні. Необхідно начебто сісти на стілець, голову і спину тримати прямо, ноги глибоко зігнути в колінах. Руки зігнуті в ліктях і приготовлені для ловіння м’яча. Ніс, підборіддя та живіт знаходяться на одній лінії.

3.                                                         Ознайомлення з технікою ведення м’яча (дриблінг)
важливого елементу техніки баскетболу, що дає змогу гравцеві, який володіє м’ячем, не порушуючи баскетбольних правил, виходити на зручну для атаки позицію, наближатися до кошика суперника та кидати м’яч.
Слід звернути увагу на те, що ведення здійснюють поштовхами м’яча в підлогу пружинистими рухами пальців (працюють подушечки, а не долоні).

4.                                                         Важливими елементами техніки є  ловіння та передачі м’яча.
Найпростіше піймати м’яч, що летить назустріч гравцеві на рівні грудей. Для цього потрібно зробити до м’яча короткий крок будь-якою ногою, витягнути вперед прямі і ненапружені руки з широко розчепіреними пальцями. Великі пальці спрямовані один до одного на відстані 3-5 см. Під час дотику м’яча до пальців руки злегка згинаються, амортизуючим рухом наближаючи м’яч до грудей.
     Аналогічно ловлять м’яч, що високо летить. Різниця лише в тому, що амортизуючий рух, що гасить швидкість польоту м’яча, виконують  зверху- попереду.
     Ловіння м’яча, що летить праворуч або ліворуч, виконують на одну руку. Для цього руку з широко розчепіреними пальцями витягують у бік м’яча і під час зіткнення з ним починають амортизувальний рух й одночасне захоплення м’яча з подальшим підтягуванням і захватом його другою рукою. Після цього м’яч переводять у положення,що є зручним для виконання передачі або кидка.
    Найчастіше виконують  передачу м’яча двома руками від грудей. Вона надійна і точна. У вихідному положенні м’яч утримують обома руками, він добре захищений від суперника. Цю передачу можна виконувати стоячи на місці або в русі.
   Передачу однією рукою від плеча  застосовують, коли м’яч необхідно передати швидко або далеко. Якщо її виконувати правою рукою, то кисть має перебувати зверху на м’ячі, а ліва рука – збоку. Лікоть на одній лінії зі стегном, крок уперед, хльост кистю, випрямити руку в ліктьовому суглобі. Так само навчають передачі лівою рукою. Ліворуч необхідно віддавати передачу лівою рукою, а праворуч – правою рукою.
    Передачу м’яча з відскоком від майданчика однією або двома руками використовують тоді, коли суперник набагато вищий від гравця, який володіє м’ячем і щоб перекинути м’яч, виконавши передачу використовують саме ці передачі. Основні умови навчання цим передачам: поштовх м’яча має відбуватися ближче до адресата передачі та якнайдалі від гравця, який передає м’яч.

5. Важливо навчити учнів вміло виконувати зупинки та повороти, що дають змогу не втратити м’яч під час зустрічі з суперником, який грає агресивно, дають можливість оцінити ситуацію та обрати найкращий варіант для передачі м’яча.
  Зупинки виконують двома кроками  або  приземленням на обидві ноги водночас.
   Повороти на будь-якій нозі  виконують після зупинки стрибком, а після зупинки двома кроками виконують повороти лише на основній нозі (це та нога, яка поставлена на майданчик першою).
   Метою пересування  гравця на майданчику є кидки в кошик суперника, адже результат гри залежить від влучності кидків.

6.            Тому важливо навчити учнів правильної техніки кидків.
      Під час виконання кидків усі рухи мають бути плавними та ритмічними.
   М’яч контролюють кінчиками пальців, а не долонею.
   М’яч кидають зі зворотним обертанням, що дає    змогу втримати його на задній траєкторії, м’якшого відскоку у випадку невдалого кидка, сповільнення польоту м’яча.
   Навчання слід починати з  техніки  кидка однією  рукою від плеча
             з близької відстані, потім – із середньої  та далекої.
Пальці широко розчепірені, рука з м’ячем має розташовуватися перпендикулярно підлозі. Однойменна нога, коліно, стегно та лікоть мають розташовуватися на одній лінії. Ліва рука збоку і дещо позаду підтримує м’яч. Під час кидка важливу роль відіграють вказівний і великий пальці. У точці прицілювання м’яч – на подушечках пальців однієї руки. Плече та передпліччя утворюють прямий кут. Потім м’яч виносять вгору, руку випрямляють, кисть виконує хльост, ніби то накриваючи м’яч.

   Імітаційні вправи для рук і кисті:
-               обертання м’яча за рахунок руху кисті;
-               підкидання м’яча на 0,5 – 1 м за рахунок хльосту кисті;
-               те саме в парах назустріч одне одному на відстані 1-2м.
Далі вивчають кидки м’яча після ведення та подвійного кроку.
Важливим є навчання кидка м’яча з місця в стрибку.
Розпочинають навчання з «настрибування»: права нога попереду, крок лівою, приставити праву, стрибок угору, руку
випрямити в лікті та виконати хльост кистю. Після опанування цієї рухової дії виконувати те саме з кидком м’яча.

     Удосконалювати техніку кидків можна   індивідуально після автопасу та в парах,
виконуючи серії кидків із різних точок.
Відстань до кошика необхідно збільшувати поступово, щоб не порушувати раціональну техніку виконання кидків.

       Вимоги під час виконання кидків:                
-               виконуй кидок швидко;
-               у вихідному положенні утримуй м’яч близько до тулуба;
-               спрямуй лікоть руки, що кидає, на кошик;
-               випускай м’яч через вказівний палець;
-               супроводжуй кидок рукою та кистю;
-               постійно утримуй погляд на меті;
-               цілком зосереджуйся на кидку;
-               стеж за м’якістю та невимушеністю дій;
-               зберігай рівновагу.
Використовуючи таку методику навчання техніки можна досягти високих результатів у технічній підготовці юних баскетболістів.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _        

                                                                                Додаток 2.
Вправи ЛФК на поставу (для м’язів спини) на гімнастичній (шведській)  стінці.   
1.            Вис на гімнастичній (шведській) стінці. Обличчям до стінки.
          Порахувати до 6 - 10 секунд. (Вправа на розтягування).
2.            Встати лицем до стіни, руки на рівні плечей тримаються за рейку.  Згинання та розгинання рук в ліктях.
     Виконати 8-10 разів. (Вправа для м’язів рук).
3.            Із вису спиною до гімнастичної стінки – вдихнути і на видиху підняти ноги зігнуті в колінах до грудей.
Виконати вправу 5 – 10 разів. (Вправа для м’язів хребта і пресу).
4.            Із вису спиною до гімнастичної стінки – потягнути носки на себе. Повторити 10-12 разів. (Вправа на розтягування хребта).
5.            Встати боком до стінки на відстані кроку, триматися рукою на рівні поясу. Махи ногами. Почергово правою, потім лівою.
Виконати по 8-10 разів кожною ногою.
(Вправа на розтягування тазостегнових  зв’язок).
6.            Лазіння вгору. Виконати  обережно, не спішити.
(Задіяні всі групи м’язів).
7.            Стоячи спиною до стінки. Болгарські присідання. При яких одна нога закинута назад за опору. Триматися рукою за сходинку (рейку). Виконати по 6-8 разів кожною ногою.  
(Вправа для зміцнення м’язів ніг).
      або:        Присідання на одній нозі, звісивши іншу.
            По 6-8 разів на кожну ногу.
8.            Встати боком до стінки на відстані кроку, закинути одну ногу на сходинку (четверту знизу) і нахилятися до колін, почергово до правої ноги  і до лівої. (Вправа для зміцнення м’язів вздовж хребта та задньої частини стегна).
9.            Стати ногами на першу сходинку, обличчям до стінки, схопитися руками на рівні поясу. Присісти – встати. 
   По 10 присідань кожен.   (Вправа для зміцнення м’язів ніг).
          Чи знаєте ви, що у людини налічується 603 м’язи.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _        
                                                                                                                                  
                                                                         Додаток 3.
Вправи для покращення зору (Вправи ЛФК при міопії).

Виконувати у положенні сидячи або стоячи. Спина пряма. Голова піднята.
       
 Із в.п.- стоячи  біля  гімнастичної  стінки.
1. Подивитися  строго  вгору,  перевести  погляд  вниз.    
    (6 - 8 разів).
2. Подивитися  вгору – вправо,  потім  по  діагоналі  вниз -  вліво.
    (6 - 8 разів).
3. Подивитися  вгору – вліво,  по  діагоналі  вниз - вправо.  
    (6-8 разів).
4. Перевести  погляд  в  лівий  кут  ока,  тоді  по  діагоналі  в  правий.
    (6 - 8 разів).
5. Витягнути  вперед  руку  по  середній  лінії  лиця.  Дивитися  на  кінець  пальця  (вказівного)  і повільно  наближати  його,  не  зводячи  очей  до 
тих  пір,  поки  палець  почне  “двоїтися”.      (6 - 8 разів).
6. Палець  на  переніссі.  Перевести  погляд  обох  очей  на  перенісся  і  звичайний  погляд.     (10 - 12 разів). 
7. Колові  рухи  очима  за  часовою  стрілкою  і  навпаки.           
    (6 - 8 разів  у  кожну  сторону).           Темп  повільний.
            
Із в.п. - сидячи.
8. Швидко  моргати  на  протязі  15сек.   (3 - 4 рази).
9. Міцно  зажмурити  очі  на  3 - 5сек,  тоді  відкрити  на  3 - 5 сек.  
    (6 - 8 разів)
10. Закрити  очі  і  виконати  масаж  повік  коловими  рухами  пальців
      протягом  1хв.

                                        Із в.п. – стоячи.
11. Перевести  погляд  із  ближнього  предмету  на  дальній  і  навпаки.

        Призначення  ЛФК:   Для профілактики
                                  захворювання на міопію. 

      Протипоказано  при  загрозі  відшарування  сітківки.

        Якщо ти віднайдеш у своєму серці турботу про когось
      іншого, ти досягнеш успіху.
                                                        Мая Ангелоу 
    
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _        
            Додаток 4.
ПЕРЕВІРКА ІНТЕНСИВНОСТІ НАВАНТАЖЕННЯ УЧНІВ ПО ПУЛЬСУ
     У стані спокою ЧСС = 72-78  уд/хв
   ЧСС  110-130 уд/хв. – низька інтенсивність навантаження
   ЧСС  130-155 уд/хв. – середня інтенсивність навантаження
   ЧСС  155-175 уд/хв. – велика інтенсивність навантаження
   ЧСС  понад 175 уд/хв. – висока інтенсивність навантаження  
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Немає коментарів:

Дописати коментар